Electro-Voice EVERSE12-TRAY-B 12" 2-way Portable Speaker w/ Battery, Black
Product image 1
DC power cable included to power your RE3 or R300 receiver with the EVERSE 12’s battery.
  • Material: Polypropylene
  • Color: Black
  • Cable length: 25.59 in
  • Cable color: Black
  • Connector OD: 5.5 mm
  • Connector ID: 2.5 mm
  • Connector length: 11 mm
  • Polarity Center: positive
  • Dimensions (H x W x D): 2.36 in x 13.58 in x 23.50 in
  • Weight: 1.41 lb
  • Material: Polypropylene
  • Color: Black
  • Cable length: 25.59 in
  • Cable color: Black
  • Connector OD: 5.5 mm
  • Connector ID: 2.5 mm
  • Connector length: 11 mm
  • Polarity Center: positive
  • Weight: 1.41 lb
-65%
Description
  • Cable length: 25.59 in
  • Connector OD: 5.5 mm
  • Connector ID: 2.5 mm
  • Connector length: 11 mm
Electro-Voice EVERSE12-TRAY-B 12" 2-way Portable Speaker w/ Battery, Black | Easy Music Center