HI Bags UKT-G20.6D/6 Deluxe 20mm Tenor Ukulele Bag
Product image 1
1 / 9
+4
This ukulele case is intended for tenor-sized ukuleles.
All HI Bags products are available exclusively at Easy Music Center.
Features
  • Thick padded interior
  • (2) Storage pockets
  • Backpack straps
  • Luggage side handle
Interior Dimensions
  • Interior Length: 27 in
  • Upper Bout: 7 in
  • Lower Bout: 9.25 in
  • Waist: 5.5 in
  • Depth: 2.5 in
Features
  • Thick padded interior
  • (2) Storage pockets
  • Backpack straps
  • Luggage side handle
Interior Dimensions
  • Interior Length: 27 in
  • Upper Bout: 7 in
  • Lower Bout: 9.25 in
  • Waist: 5.5 in
  • Depth: 2.5 in
-65%
Description
  • Interior Length: 27 in
  • Upper Bout: 7 in
  • Lower Bout: 9.25 in
  • Waist: 5.5 in
  • Depth: 2.5 in
HI Bags UKT-G20.6D/6 Deluxe 20mm Tenor Ukulele Bag | Easy Music Center