Gator GTSA-MIX12PU Pop-Up Mixer Case with TSA Latches, 12U; 6.5" Deep
Product image 1
1 / 9
+4
TSA Series ATA Molded Polyethylene Mixer Case with 12U Pop-Up Rack Rails
  • Designed to Hold Rack Mountable Mixers up to 12U
  • Nearly Indestructible Polyethylene Contruction
  • Threaded rack rails
  • Padded wrist rest
  • TSA locking latches with impact diversion dishes and Red Release Trigger
  • Ergo-grip Injection Molded Handle
  • Black Powder Coated Hardware and Continuous Valance
Specs
  • Model GTSA-MIX12PU
  • UPC 716408539614
  • Color Black
  • Hinges 2 Fixed
  • Handles Ergo Grip Injection Molded Handle
  • Latches 2 TSA Latches (1 Locking)
  • ATA Accepted Y
  • Lockable Yes
  • Interior Dimensions
    • Interior Length 21 "
    • Interior Width 19 "
    • Interior Height 7.5 "
  • Exterior Dimensions
    • Exterior Length 27 "
    • Exterior Width 23 "
    • Exterior Height 10.25 "
    • Exterior Weight 17 lbs
  • Shipping Dimensions
    • Shipping Length 27.0 "
    • Shipping Width 25.0 "
    • Shipping Height 12.0 "
    • Shipping Weight 21.0 lbs
  • Threaded rack rails
  • Padded wrist rest
Specs
  • Model GTSA-MIX12PU
  • UPC 716408539614
  • Color Black
  • Hinges 2 Fixed
  • ATA Accepted Y
  • Lockable Yes
  • Interior Dimensions
    • Interior Length 21 "
    • Interior Width 19 "
    • Interior Height 7.5 "
  • Exterior Dimensions
    • Exterior Length 27 "
    • Exterior Width 23 "
    • Exterior Height 10.25 "
    • Exterior Weight 17 lbs
  • Shipping Dimensions
    • Shipping Length 27.0 "
    • Shipping Width 25.0 "
    • Shipping Height 12.0 "
    • Shipping Weight 21.0 lbs
Description
  • Model GTSA-MIX12PU
    • Interior Length 21 "
    • Interior Width 19 "
    • Interior Height 7.5 "
    • Exterior Length 27 "
    • Exterior Width 23 "
    • Exterior Height 10.25 "
    • Shipping Length 27.0 "
    • Shipping Width 25.0 "
    • Shipping Height 12.0 "
Gator GTSA-MIX12PU Pop-Up Mixer Case with TSA Latches, 12U; 6.5" Deep | Easy Music Center