Gator GPA-SPKSTDBG-50 Speaker Stand Bag 50"
Product image 1
1 / 9
+4
Single Compartment Speaker Stand Bag with 50-inch interior. Holds 2 stands (Formerly GPA-50)
  • Protective, Lightweight Carrying Bag for Speakers, Microphones, Lighting Stands, and More
  • Spacious Single Compartment Interior
  • 50" Interior Large Enough to Hold 2 Speaker Stands or 6 Microphone Stands (Less Than 50" in Length)
  • Heavy-Duty Zippers Secure Single Storage Compartment
  • Rugged Nylon Forms a Water-Resistant, Tear-Resistant Exterior
  • Reinforced, Padded Handles Provide a Firm, Comfortable Grip
Specs
  • Model GPA-SPKSTDBG-50
  • UPC 716408520964
  • Color Black
  • Handles Webbed Nylon
  • Lockable No
  • Interior Dimensions
    • Interior Length 50 "
    • Interior Width 10 "
    • Interior Height 5 "
  • Exterior Dimensions
    • Exterior Length 51 "
    • Exterior Width 11 "
    • Exterior Height 6 "
    • Exterior Weight 1.5 lbs
  • Shipping Dimensions
    • Shipping Length 52.0 "
    • Shipping Width 11.0 "
    • Shipping Height 4.0 "
    • Shipping Weight 4.0 lbs
Specs
  • Model GPA-SPKSTDBG-50
  • UPC 716408520964
  • Color Black
  • Handles Webbed Nylon
  • Lockable No
  • Interior Dimensions
    • Interior Length 50 "
    • Interior Width 10 "
    • Interior Height 5 "
  • Exterior Dimensions
    • Exterior Length 51 "
    • Exterior Width 11 "
    • Exterior Height 6 "
    • Exterior Weight 1.5 lbs
  • Shipping Dimensions
    • Shipping Length 52.0 "
    • Shipping Width 11.0 "
    • Shipping Height 4.0 "
    • Shipping Weight 4.0 lbs
Description
  • Model GPA-SPKSTDBG-50
    • Interior Length 50 "
    • Interior Width 10 "
    • Interior Height 5 "
    • Exterior Length 51 "
    • Exterior Width 11 "
    • Exterior Height 6 "
    • Shipping Length 52.0 "
    • Shipping Width 11.0 "
    • Shipping Height 4.0 "
Gator GPA-SPKSTDBG-50 Speaker Stand Bag 50" | Easy Music Center