Gator G-PRO-4U-13 Molded Audio Rack, 4U, 13" Deep
Product image 1
1 / 7
+2
Pro-Series Molded Mil-Grade PE Rack Case; 4U, 13″ Deep
Features
  • 4 Unit Space Shallow Rack with Virtually Indestructible Roto Molded Polyethylene Design
  • Improved Rack Enclosure with 13" Rackable Depth
  • Full-Size Front and Rear Interlocking Lid with Gasket
  • Penn-Elcom MOL Recessed Twist Latches with Black Powder Coated Finish
  • Best in Class, Molded-In, Ergonomic Side Carry Handles
  • Includes Threaded Front and Rear Rack Rails
  • Improved Stacking Design, Backwards Compatible with 1st Generation G-Pro Racks
  • Made in the USA from Recycled Materials
  • Non-Slip Rubber Feet
Specs
  • Interior Dimensions
    • Length 19.00"
    • Width 13.50"
    • Height 7.20"
  • Exterior Dimensions
    • Length 22.50"
    • Width 17.00"
    • Height 9.81"
  • Weight 12.40 lbs
Features
  • Non-Slip Rubber Feet
Specs
  • Interior Dimensions
    • Length 19.00"
    • Width 13.50"
    • Height 7.20"
  • Exterior Dimensions
    • Length 22.50"
    • Width 17.00"
    • Height 9.81"
  • Weight 12.40 lbs
Description
    • Length 19.00"
    • Width 13.50"
    • Height 7.20"
    • Length 22.50"
    • Width 17.00"
    • Height 9.81"
Gator G-PRO-4U-13 Molded Audio Rack, 4U, 13" Deep | Easy Music Center