Gator G-CLUB-CONTROL-27BP Backpack with Adjustable Interior for DJ Controllers Up to 27″
Product image 1
1 / 4
*These are stock photos. For actual photos of the instrument, please contact us.
G-Club Series Backpack with Adjustable Interior for DJ Controllers Up to 27″
  • Designed to Fit Pioneer DDJ-RX/SX/SX2 and Similar Sized DJ Controllers Up to 27" Length
  • Rugged Nylon All Black Exterior with Orange Accents
  • Adjustable internal straps and foam pads to secure a variety of controllers
  • (2) Larger Outer Zippered Pockets for Cables and Accessories
  • Ultra thick padded hide-away back pack straps
  • Adjustable Removable Shoulder Strap and Reinforced Side Carry Handle
  • Bright Orange Liner for Better Visibility in Dark Clubs or Rooms
Specs
Interior Dimensions
  • Length 29.00"
  • Width 15.00"
  • Height 4.00"
Exterior Dimensions
  • Length 31.00"
  • Width 16.75"
  • Height 6.50"
  • Weight 5.40 lbs
Specs
Interior Dimensions
  • Length 29.00"
  • Width 15.00"
  • Height 4.00"
Exterior Dimensions
  • Length 31.00"
  • Width 16.75"
  • Height 6.50"
  • Weight 5.40 lbs
-65%
Description
  • Length 29.00"
  • Width 15.00"
  • Height 4.00"
  • Length 31.00"
  • Width 16.75"
  • Height 6.50"