Gator G-MIX-L-1618A ; 18x16 Mixer Bag - L 19" W 16.5" H 6.125"
Product image 1
1 / 6
+1
  • 600-Denier Nylon Exterior
  • Padded Tricot Lining and Pyramid Rubber Feet
  • Constructed of heavy-duty EPS foam
  • Includes a 20mm padded lid with PE reinforcement
  • Fits Allen & Heath Zed-14 series, & Presonus Studiolive 16.4.2 mixers
  • Detachable padded shoulder strap
  • Padded reinforced handles
  • Exterior accessory pocket
Specs
  • Model G-MIX-L 1618A
  • UPC 716408502106
  • Color Black
  • Hinges Nylon
  • Handles 2 Webbed Nylon, 1 Shoulder
  • Latches Zipper
  • Lockable No
  • Interior Dimensions
    • Interior Length 19 "
    • Interior Width 16.5 "
    • Interior Height 6.125 "
  • Exterior Dimensions
    • Exterior Length 21.5 "
    • Exterior Width 19.5 "
    • Exterior Height 7.5 "
    • Exterior Weight 6 lbs
  • Shipping Dimensions
    • Shipping Length 23.0 "
    • Shipping Width 20.0 "
    • Shipping Height 8.0 "
    • Shipping Weight 6.0 lbs
  • 600-Denier Nylon Exterior
  • Padded reinforced handles
  • Exterior accessory pocket
Specs
  • Model G-MIX-L 1618A
  • UPC 716408502106
  • Color Black
  • Hinges Nylon
  • Latches Zipper
  • Lockable No
  • Interior Dimensions
    • Interior Length 19 "
    • Interior Width 16.5 "
    • Interior Height 6.125 "
  • Exterior Dimensions
    • Exterior Length 21.5 "
    • Exterior Width 19.5 "
    • Exterior Height 7.5 "
    • Exterior Weight 6 lbs
  • Shipping Dimensions
    • Shipping Length 23.0 "
    • Shipping Width 20.0 "
    • Shipping Height 8.0 "
    • Shipping Weight 6.0 lbs
-65%
Description
  • Model G-MIX-L 1618A
    • Interior Length 19 "
    • Interior Width 16.5 "
    • Interior Height 6.125 "
    • Exterior Length 21.5 "
    • Exterior Width 19.5 "
    • Exterior Height 7.5 "
    • Shipping Length 23.0 "
    • Shipping Width 20.0 "
    • Shipping Height 8.0 "
Gator G-MIX-L-1618A ; 18x16 Mixer Bag - L 19" W 16.5" H 6.125" | Easy Music Center